Za názvem hospůdky U Lenina stojí ženské jméno

Hospůdka U Lenina zvítězila v hlasování čtenářů Deníku a je Hospůdkou roku 2013.

HOSPŮDKA ROKU. U čtenářů Deníku zvítězila v hlasování, které probíhalo od 11. července do 15. srpna, budíkovická hospůdka U Lenina a stala se tak Hospůdkou roku 2013. Na vavřínech ale neusne, její majitel Jaroslav Vacek (na snímku) ji chce dál zvelebovat. Foto: Deník/Kamil Černý. Omlouváme se za kvalitu.

KAMIL ČERNÝ


Budíkovice - V soutěži o nejoblíbenější hospůdku roku 2013, ve které hlasovali čtenáři Deníku, zvítězila ta U Lenina z Budíkovic, a to přesvědčivě. Během své existence si získala množství stálých zákazníků, kteří se do ní pravidelně a rádi vracejí.

Ze zchátralého výminku vznikla před sedmi lety útulná hospůdka, s tou současnou ji ale nelze srovnávat. „Začínali jsme jen v jedné místnosti". Teď už máme venkovní posezení, salonek a nabízíme i ubytování," řekl majitel hospůdky U Lenina Jaroslav Vacek.

Neobvyklý název nenese na počest sovětského vůdce, ale podle ženského jména. „Vzniklo to vlastně náhodou. Maminka mého kamaráda se jednou, svého syna ptala, s kým byl na výletě. On jí odpověděl, že s Jiřinem, Jarinem a Leninem. Tím posledním myslel mou manželku Lenku," vysvětlil Vacek.

Jméno hospůdky nemohla řada místních i někteří příbuzní vstřebat, spojitost s komunistickým režimem však majitel vylučuje. „Taky jsem v té době žil a vím, jak na tom lidé tehdy byli. Rodiče mojí manželky přišli o hospodářství i s pozemky a vrátilo se jim to ve zdevastovaném stavu. Beru to ale taky, že jsme tím názvem jedineční, pro lidi je snadno zapamatovatelný a navíc i negativní reklama je reklama," poznamenal Vacek.

Potencionálním zákazníkům se snaží jít naproti. „Stát na místě a jen čekat a doufat nejde. Člověk se nesmí poddat tvrzení, že je ekonomická krize, ale musí jít proti tomu. V minulosti jsme přistavěli pergolu, loni salonek, letos na jaře jsme zkolaudovali další tři byty, teď dokončujeme fasádu," líčil a předeslal i další plány. „Ubytování mi někteří lidé rozmlouvali, poptávka po něm ale převyšuje naši nabídku. Uvažujeme proto i o stavbě penzionu," podotkl Vacek.

Pro jazýčky i žaludky

Zákazníky ale neláká pouze na nové prostory a příjemné prostředí. Hospůdka U Lenina zaujme i nabídkou pro jazýčky a žaludky. „Každý víkend připravujeme něco speciálního: žebírka, kolena, tatarák nebo třeba prasátko. To se k nám sjedou nejen místní, ale i lidé z okolních obcí a Třebíče. Cyklisté to k nám mají kousek a navíc projíždějí hezkou přírodou. Během takové akce se tady objeví až dvěstě lidí," pochvaloval si.

Jednou z nich občas bývá také Ivana Jonášová z Třebíče. „K Leninovi jezdíme s přáteli na kole a moc se nám tam líbí. Pořád se tam něco děje, akce jsou super a bývá tam živo," potvrdila.

Vítězství v soutěži o Hospůdku roku 2013 bylo pro Jaroslava Vacka milým překvapením. „Když jsem viděl tu konkurenci pizzerií a restaurací, tak jsem v to ani nedoufal," připustil.

Za úspěchem v hlasování čtenářů Deníku stojí podle něj lidové ceny i spokojení zákazníci. „Za jejich věrnost jim patří naše velké dík. Sami si naše akce vyhledávají a volají nám, na kdy a co zase chystáme," řekl Vacek. „Pro nás je vítězství povzbuzením do dalších let, abychom se snažili být ještě lepší," doplnil.

Вcегда Готов! - Vždy připraven!

On-Line návštěvníků: 6  ...